אל תתפתו לקנות מקררים בחנויות יד שניה. לא ‘אלי מקררים’. לא ‘ענק המקררים’. לא XXX המקררים. פשוט מאוד. אם זה נמצא בתחנה המרכזית, או נראה שאול מהתחנה המרכזית או אפילו מריח כמו התחנה המרכזית – אל תקנו שם. אמנם כבודה של התחנה המרכזית במקומה מונח, כל עוד מדובר בסחורות זולות על סוגיהן השונים (ומזה יש שם בשפע), אך כאשר מדובר בסחורות יקרות ערך ורגישות כמו בן אנד ג’ריס בטעם צ’רי גרסייה או נקניקים במאייה לקילו, עדיף לשים (גם) את הביצים בסל אחר, נניח בסל עם תווית של שארפ ותעודת אחריות לאיזה עשור.

החנויות האלה שורדות בזכות תופעה אחת בלבד – סימפטום חרדת הבית הרעב. סטודנטים, חיילים, זוגות צעירים וסתם הייטקיסטים חסכוניים בתחילת דרכם (כמוני 🙂 ) מחליטים לפרוש כנפיהם ולשכור דירה ראשונה בגפם. מחסור השטיחים, הספות, השולחן והאינטרנט, אף אחד לא מרתיע כמו העדר המקרר בנישה הריקה והרעבה שבפינת הבית, שהרצפה בה בהירה מעט, במקום שעמד המקרר הישן, ואיננו עוד. כל תפריטי המשלוחים שבעולם לא יפיגו את סימפטום חרדת הבית הרעב. במיוחד בסוף השבוע. במיוחד במיוחד בחגים.

הפתרון, האמוציאונלי להחריד, הזמין ביותר הוא התחנה המרכזית (או דומיה, כי כמו שאמרנו, תחנה מרכזית זו לא כתובת. זה אופי). את הספקות המתעוררים מרגיע אותו חבר (יש כזה בכל חבורה) שמכיר מישהו שקנה שם והיה מרוצה עם המקרר או מכונת הכביסה במשך עשור זוגי ורומנטי לפחות. וכך אותו אחד הולך לו, תמים וטוב לבב, כפתי סומא בעקבות חליל הקסם, אל התחנה המרכזית, ומנהל החנות מפליא בו את חביבותו ונדיבותו הרבה, עד שהכסף נשלף מהכיסים ומחליף ידיים.

לא אלאה איש בתיאורי הסאגה המפרכת שעובר אותו אחד, מסכן ורעב, בביתו נטול המקרר, כשהוא יושב בפינה בחושך ומכרסם פריכיות אורז וצנימים עבשים, או בתאורי הרעשים והמיחושים שמהם סובל המקרר המיועד ביום הגעתו, כמו כלה אוקראינית שהוזמנה מקטלוג, שמתגלה פוזלת, מגמגמת וסובלת מרשרוש חמור בלב, ממש בשדה התעופה. רק נאמר שכיוון שהאיש, טוב לב הוא, הוא מחליט לתת עוד צ’אנס, עד היום העגום בו, תוך השמעת חרחורי גסיסה גסים ושיהוקים קולניים, המקרר מת מוות קליני ושב לפעול שוב רק כעבור כמה שעות (אם בכלל).

שתי אופציות לגיטימיות בלבד עומדות בפני אותו מסכן (למרות שעוד כמה אפשרויות, לגיטימיות פחות, חולפות בראשו ברגעים אלו ממש), שכבר הצטייד במלאי חדש של צנימים וקרקרים – למחול על כבודו ולוותר או להחלם ולתבוע את עלבונו בראש חוצות, בשער העיר, בבית הדין לתביעות קטנות.

הבעיה היא שבבית המשפט יש המון פקצות מעצבנות (הידעת? פקצה במקור, הינה פקידה צהלית). לא רק זה, אלא שגם מדובר באחת המערכות המסורבלות ביותר שנראו על פני האדמה (זוכרים את הווגונים, מהמדריך לטרמפיסט בגלקסיה? אז ככה.)
אחרי כתיבת מסמכים בשלושה העתקים, עם מסמכים מצולמים ומהודקים, רישום עדויות, בולי הכנסה בשווי 1% מהתביעה או 37 שקלים, הגבוה מבין השניים, משלוח בדואר רשום עם אישור מסירה ועם רקורד של לפחות שעה בטלפון עם הפקידות של בית הדין, הבנתי שאני נלחמת בתחנות רוח. אולי יש עוד סיכוי שאני אצליח לזכות בתביעה הזו (שהגשתי לא רק כדי לקנות לי מקרר קטן, מקסים ומטאלי של שארפ, אלא בעיקר על מנת על מנת לפרסם את פסק הדין בראש חוצות במרחבי האינטרנט, למען יראו, ייראו ולא יקנו במקום הארור הזה יותר), אבל ברור לי לחלוטין שחסר שמן במנגנון ושהגלגלים שלה כותשים, טוחנים ומרסקים את מרצם של רוב האנשים שמנסים לעבור דרכה.

למרות זאת (וקצת בגלל, בכל זאת אני חייבת לנצח את המערכת) התביעה שלי בדרך (למרות שאפילו מספר תיק עוד לא הצלחתי להשיג) ואני נשבעת בעמדי על במה (צנועה) זו כי ביום שבו אזכה בתביעה (ואני אזכה, למרות שעל זה לא הייתי מוכנה להשבע) – חמש דקות אחרי שאזמין את מקרר החלומות שלי, אפרסם את פסק הדין בכל חור אפשרי.

כי הסבל חייב להפסק! המקרר חייב למות! אני רוצה לישון בשקט!

זיכרו ילדים: הזהרו מזרים. עזרו לזקנות לחצות את הכביש (בהנחה שהן מעוניינות לחצות אותו כמובן). אל תעשו לאחרים את ששנוא עליהם. ומהיום: אל תקנות מקררים בתחנה המרכזית.

11/10/07 עדכון: התקבל הסכם פשרה בתביעה נגד אלי מקררים. הם יפנו את הפגר על חשבונם ויחזירו לי מחצית ממחיר הרכישה, לאור הזמן הארוך יחסית שהמקרר פעל. פסק הדין יעלה לבלוג בעוד כמה ימים. ובינתיים כמה קישורים למקרים דומים, פן תתפתו גם אתם:

מקרה 1; מקרה 2; מקרה 3; עוד הרבה מקרים בתגובות

2 thoughts to “אלי מקררים – לקחים לקחים לקחים

 • דדהה

  גם אני נכוותי מאלי מקררים!!
  אני מתחננת לכל החברה הצעירים,אל תתפתו לקנות שם!!
  אני קניתי את המקרר לפני פחות מ-3 חודשים ואני כבר רשמית היום-3
  שבועות ללא מקרר, מה שאומר גם -ללא אוכל!
  גם כשבכיתי לאלי בטלפון שאין לי מה לאכול זה לא עזר ואני עדיין מחכב שיתקנו/יחליפו לי את המקרר..

  Reply
 • דורון

  שגם אני תבעתי וזכיתי
  כל העניין הוא מספר העוסק המורשה ולשכנע את השופט במסכת מעלייו של אלי
  יש כנגדו עשרות תביעות שאינן מגיעות לדיון כי הם ללא עוסק מורשה אלא כנגד אלי מקררים- ישות לא קיימת
  נא הפץ לכל עבר את הידיעה

  Reply

Leave a comment

Your email address will not be published.

Dada.net.pl popular college essay writers websites for college how to write joins pay to write ecology research paper ajay mahimkar dissertation popular application letter editing services online