הסמסטר נגמר כבר לפני כמה שבועות טובים, והביא אתו לא רק מבחנים בשפע (שניים מאחורי, שלושה מלפניי), אלא גם משאב שכבר כמעט שכחתי מה עושים אתו. נדמה לי שקוראים לזה זמן פנוי.

מפתיע אותי לראות מה הזמן הפנוי הזה עושה פתאום לי ולאנשים שסביבי. פתאום ניצן מציע שנראה סרט או שניים בערב,  אירה ואני קופצות לאיזה שופינג-קווסט בחנויות יד שניה, הזכר התורן מפתיע עם הצעות לסושי או לפילמני ביתי ושאר אנשים אהובים חוזרים שרופים מהים, ורק חסר להם שלט קטן של ‘אסור לגעת. צבע טרי.’

ואני? נדמה שרק אני מתקשה להפטר מזקיקי האַשְׁמָה הקטנים שמבצבצים בכל פעם שאני אורזת את עצמי ומפדלת אל הבריכה עם ספר או פשוט שוכבת במיטה ופושעת בסתר באיזה פרק של ‘מחוברות’. כאילו יש מישהו קטן שעומדי מאחוריי עם סטופר ובודק את ההספק שלי להיום בכל פעם שהחושך יורד.

אז אני עושה רשימות ומדביקה פתקים ושמה תגיות על הודעות חשובות בתיבת הדואר הלבנבה שלי. אני גם מתכננת נסיעות ומארגנת טיולים ומפתחת רעיונות ואופה עוגות. אני אפילו עובדת יותר ומקווה שחשבון הבנק שלי ימצא סוף סוף את דרכו למאזן חיובי ואפילו לא שוכחת למצוא זמן לפגוש את כל אחד ואחד מהחברים שכבר לא ראיתי כמה חודשים מרוב בלאגן (ואם עוד לא מצאתי – תמצאו אותי! בבקשה! אני מתגעגעת!)

אבל בסופו של יום, תמיד תמיד תמיד, יהיו הדקות הנעימות שבהן המוח שלי נמצא על ניוטרל, משחק במחשבות על לילות סוערים, על מנגינות רכות ואנשים רחוקים. רגעים אהובים שבהם אני מתערסלת בחמימות של הזמן שחולף ונמרח על הקיר, בעוד אני מַשְׁקָה את העציצים ובוחנת אחד-אחד את העלים של הבזיליקום שלי, או הנענע, שצומחת תמיד במקצב משלה.

על הרגעים האלה, אני לנצח ארגיש סוג של אשמה. כי בדיוק בהם לא עשיתי בהם מספיק. כי היו צעדים שיכולתי לקחת ולא לקחתי. הרי אולי דווקא ברגעים האלה שבהם אני משתכשכת בבריכה העצומה של ההנאות שמציע הזמן, מישהו אחר – חזק, ממוקד ומהיר ממני – יבוא ויתפוס את המקום שלי (שלי!) ולי אפילו לא יהיה מה לומר. הרי אני זו  שבחרתי לנוח על פני לעשות.

2 thoughts to “מה עושים עם זמן פנוי שמופיע פתאום?

 • אילה

  מילאת אותי רגשי אשמה.
  הלכתי לעבוד.

  Reply
 • תייש

  נו אבל זה תמיד ככה.
  שכבר יש לך זמן ואתה משקיע אותו בעצמך אתה מרגיש רגשות אשם.
  תזכרי שלפני חודש לא היה לך זמן אפילו לישון.
  אז זה לגיטימי – קחי את הזמן הזה ונוחיץ
  תחזרי בכוחות מחודשים
  כי אחרת תתמוטתי (איך רושמים את זה?)

  Reply

Leave a comment

Your email address will not be published.

Dada.net.pl business plan writer needed custom blog post ghostwriting for hire for masters popular cheap essay writer websites online how to write an abstract in a thesis ap english language synthesis essay example essay on roman catholic church