לפני חודש, בתור מחווה אופורטוניסטית לחלוטין, הגשתי טופס מועמדות למשלחת לפולין. לא שחשבתי שאני אתקבל, אבל טיסה לפולין ב 500 שקלים הכל כולל הכל, נשמעת לי כמו דיל מוצלח בשביל סטודנטית פושטת יד ורגל. בשביל מחירים כאלה, אני אפילו מוכנה אפילו לספוג קצת שואה.

אז איכשהו, המשלחת היא בכלל לא משלחת שואה, אלא מורשת, וכנראה בזכות אישיות מנצחת וכריזמה גורפת, מצאתי את עצמי בפנים. הופסה-דה-לה-הופסה! מתקופת מבחנים ועבודה בטירוף מצאתי את עצמי היום בשש בבוקר, אחרי לילה לבן, חישגוזים מפה ועד להודעה חדשה וסודוך אחד לתפארת מדינת ישראל, על הטיסה לורשה, פולין.

בשתי מילים – ורשה מדהימה. בשביל עיר שנחרבה כמעט כליל לפני פחות מ 70 שנה, אני חושבת שאפשר לקרוא לה ממש כוסית. בינתיים טיילנו בעיקר במרכז, אבל נראה שכל העיר הזאת היא מזיגה עדינה של הקומוניזם הישן והטוב עם האירופאיות הישנה עוד יותר והטובה לא פחות וטכניקת ואיכות בנייה מודרנית.

החברה הפולנים מהמשלחת מאיימים שקרקוב שווה עוד יותר. עם שם כזה של עורב, באמת כדאי שיהיה לה קצת יותר מאופי טוב.

היום בעיקר עסקנו באינטגרציה עם הפולנים, הרצאת ניקורים במוזיאון להיסטוריה של יהדות פולין (שעדיין לא קיים), קפה-רפש עם חלב-בוצת-סויה במחיר של 9 זלוטי (12 שקל – מחיר ישראלי לכל דבר) ודיון סוער על ההבדל בין פירוגי לפלמני בתרבות הפולנית.

אני חייבת להודות שמרגש אותי לפגוש חבורה של אנשים צעירים, כלל לא יהודים, שמתרגשים כל כך מישראל. לא בשם איזה אל מיתולוגי, אלא מהרוח הצעירה, מהראש הסוער, מהיזמות ומכל אותן תכונות שאנחנו מעדיפים לשכוח בזמן שאנחנו אוהבים לשנוא את עצמנו. כמו שהזהירו אותנו לפני המשלחת, יש לי תחושה עמומה, שהחבר’ה האלה עתידים לגרום לי לחבב את ישראל הרבה יותר.

בכל אופן, עכשיו הגיע הזמן להתכונן – אנחנו אוטוטו יוצאים לערב שתיה ראשון עם הפולנים. מלחיץ, בהתחשב בעובדה שאני סוגרת אוטוטו 40 שעות עירנות.

מחר צפוי יותר אקשן – גירוז וגיזום של בית קברות יהודי, סיור בורשה ומסיבה רצינית יותר.

אוהבת ומתגעגעת (כבר מעכשיו),

ליזה

2 thoughts to “1 מתוך 25 – פתאום בורשה

 • תייש

  אנחנו מחכים לעדכונים 😉

  Reply
 • גל גרופר

  נשמע מצויין, כדאי שאבקר את וורשה מתישהו.
  נורא שמח לשמוע שאת נהנית כבר מהיום הראשון.
  אוהב ומתגעגע (כן כבר)
  -אני

  Reply

Leave a comment

Your email address will not be published.

Dada.net.pl cheap article review editor for hire for university other related interests resume communication officer cover letter sample esl book review ghostwriting for hire ca esl term paper proofreading website for school