אמא שלי סיפרה לי שכשהיא הייתה בערך בגילי, לואי ארמסטרונג הגיע לנגן במינסק. למי שלא מצליח להעריך את גודל המאורע, במונחים של היום זה כאילו שהופעת האיחוד של לד זפלין הייתה מתרחשת בבלומפילד, או באיזה שדה חומוס בדרך ללטרון.

ההופעה הייתה אמורה להמשך עד אחת עשרה בערב, אבל לואי המשיך לנגן עד שלוש לפנות בוקר. אוהבי הג’אז היו ודאי באקסטזה, אני יכולה רק לדמיין את הצעירים יושבים על המדרגות אחרי סוף ההופעה, מחכים לחשמליות של הבוקר, לא יודעים שהלילה הזה ילווה אותם עוד שנים רבות.

אבא שלי סיפר שחבר טוב שלו גרר אותו להופעה של אוסקר פיטרסון. כסף לכרטיסים לא היה להם, אז הם הביאו אתם שוקולדים, פרחים ויין כדי לנסות לשחד במעט רומנטיקה בגרוש את הקופאיות הצעירות. הייתי רוצה לראות את ההפתעה על פניהם כשהם גילו שהקופאיות באולם הוחלפו באותו ערב בשומרים ובגווארדיה של שוטרים רכובים על סוסים.

כיוון שלהפעיל את קסמיהם על הסוסים לא נראה כמו רעיון מוצלח במיוחד, הם טיפסו דרך סולם כיבוי האש לגג התאטרון. כיבוד קל ושתיה כבר היו להם, וכך בעומדם על גג התאטרון המשופע, מעל פתח אוורור שתחתיו תלויה נברשת ענק, בולסים שוקולדים ולוגמים יין, האזינו לצלילים הבהירים שבקעו אל תוך הלילה וספגו אותם לקרבם. עמוק כל כך עד שהם מעלים חיוך עד היום.

ההורים שלי הכירו כשהם היו בערך בגילי, יצאו זמן מה, ונפרדו. השנים עברו, והם התחתנו, לא אחד עם השני. השנים המשיכו לעבור, כטבעו של הזמן, וכיוון שכנראה לחיים היו תוכניות אחרות, הם נפגשו שוב – ויצאו ביחד להרפתקא.

סופר לי שערב אחד אבא שלי ובעלה לשעבר של אמא שלי, חיכו לה במקרה באותה תחנת אוטובוס, בלי לדעת עם מי הם עומדים. רק שמץ של אינטואיציה ממוזלת גרם לאבא שלי להתרחק מעט מהתחנה. מי יודע, אם זה היה מתפוצץ באותו ערב, אולי הם לא היו מתחתנים אחר כך, בחתונה קטנה וצנועה בלי שום פוזות מיותרות, וחוגגים בשבוע שעבר את יום הנישואים השלושים ושלושה שלהם.

אמא ואבא, אני מאחלת לכם עוד הרבה שנים של הדבר הזה, שיש לכם ביחד.
אני באמת ובתמים חושדת שזה מה שנקרא אהבה.
מזל טוב 🙂

3 thoughts to “ג’אז ישן

 • twoman

  נהדר

  Reply
 • MichaelD

  מצויין 🙂
  אולי הדבר האמיתי אכן קיים אחרי הכל גם בעולם הציני הזה.

  Reply
 • Eve

  יפייפה. מזל טוב 🙂

  Reply

Leave a comment

Your email address will not be published.

Dada.net.pl