במסגרת השיטוטים השגרתיים שלי בימי שישי ברחבי תל אביב, הפעם במסגרת הקניות לחגיגות השנה האזרחית החדשה, נזדמן לי להגיע לדיזנגוף סנטר. בקומה התחתונה של הסנטר, שוכנת Handy, עוד אחת מהחנויות האלה, בהן כל חובב גאדג’טים שכמותי מגיע אל המנוחה ואל הנחלה.

נכנסתי כדי לשזוף עיני בלפטופים זעירים ומתומחרים היטב, ומה עיני רואות? כן כן, לא פחות מאשר ה Optimus Mini Three שהזכרתי ממש בפוסט הקודם. מסתבר שהצעצוע נחת בארץ כבר לפני כמה חודשים וכעת ניתן למצוא אותו על מספר מצומצם של מדפי חנויות, תמורת מחיר הסובב את שמונה מאות השקלים (לעומת כמאה וחמישים דולר בחנות המקוונת של Art Lebedev).

למרות הרצון העז שלי לשחק עם ה Optimus Mini מחובר, כיוון שהפעלתו דורשת התקנה של תוכנה ייעודית על המחשב, נאלצתי להסתפק בבחינה חיצונית בלבד. גם בלי לראות אותו בפעולה מלאה, קל לראות שה Mini הוא פרוטוטייפ חביב, לא שימושי במיוחד, שדורש כמות לא מבוטלת של ליטושים, אבל שבהחלט מביא אתו בשורה מרעננת לעולם הציוד ההיקפי.

שלושת הכפתורים של ה Mini גדולים מאוד, כמעט פי שתיים ממקש רגיל של מקלדת, ובהתאמה גם המסכונים גדולים הרבה יותר (96 פיקסלים, לעומת 48 לכפתור במקלדת המלאה). הלחיצה על המקשים רכה, אולי אפילו מדי. תחושת הלחיצה מעט לא יציבה, אמנם ברמה שלא תפריע ללחיצה מזדמנת על כפתורים פונקציונליים, אבל בהחלט הייתה מציקה בעת תקתוק קצבי על מקלדת.

העיצוב של הצעצוע ×”×—×™× × ×™ ×”×–×” הזכיר לי במשהו את ×” iPod Mini (או iPod Nano מהדור השני) – מעוגל, סקסי, אבל עדיין לא בשל לחלוטין. הכפתורים נראים כאילו הם פשוט התמקמו להם במרכז המארז, ללא שום כוונה או הגיון נסתר. כדי לעמוד בשורה אחת עם המוצלחים שבגאדג’טים, המקשים של ×” Maximus יאלצו להיות יותר מאשר פשוט זרוקים שם. בכל זאת, 1500 דולר.

אגב, אתמול עלה לאתר של הסטודיו, בנוסף ל Mini, Maximus ול Upravlator (שעד עכשיו לא הצלחתי להבין בשביל מה היא טובה), גם דף קונספט ל Tactus, מקלדת-מסך מגע, שתאפשר ניצול של חלק משטחה להפעלה של קטעי וידאו או עזרים לתוכנות. עכשיו זה מרתק.

אז לכל מי שחפץ בצעצוע שאפשר להשוויץ בו לאורחים בזמן שאתם קוראים אימייל, אפשר להשיג את ×” Optimus Mini כבר עכשיו. אם אתם אוליגרכים מפוקפקים, ניתן להזמין את המקלדת המלאה והיא צפויה להגיע לקראת סוף פברואר. אם אתם סתם חובבי גאדג’טים כמוני, חכו כמה חודשים. יש עוד לאן להשתפר.

Optimus Mini Three

Optimus Mini Three

Optimus Mini Three

One thought to “Optimus ×–×” כאן”

  • The man behind the machine

    Tactus היא קונספט ישן ומיותר, בדיוק הקונספט אותו עקפה ה-Maximus בסיבוב, פשוט כי לא ניתן להרגיש פידבק של מקשים.
    אם את רוצה את Tactus, קני את ×”-Cintiq – הוא עושה את אותו הדבר, רק יותר.

    קונספט שאני הייתי שמח לראות זו מקלדת כמו ×”-Tactus, שמרימה חלקים מעצמה כדי לתת פידבק לנגיעות… אח, חלומות בהקיצ(יס).

    Reply

Leave a comment

Your email address will not be published.

Dada.net.pl