אני בטוחה שלא מעטים מאתנו, מחזיקים במספר תבות דואר שונות, בין אם לצרכי עבודה, בית וספאם ובין אם כדי לתחזק דמות אינטרנטית מבודלת מהזהות היומיומית.

אני עצמי מחזיקה במספר חשבונות ג’ימייל שונים. חשבון המייל המרכזי שלי, שרשום על שמי האמיתי, מקבל הרשאות “Send mail as” על כל שאר החשבונות, וההתנהגות של “Reply from the same address” לכל חשבון. כתוצאה מכך, הודעות שנשלחות אל כל תת חשבון, מגיעות לחשבון המרכזי שלי לצורך ניהול נוח יותר של התכתובות, אבל מתנהלות כאילו מאותה תיבה והכל נראה טוב ויפה.

אבל אדם שאתם מתכתבים אתו עדיין יכול לראות את חשבון ה GMail Talk של הכתובת המרכזית, יחד עם כתובת המייל המרכזי שאתם משתמשים בה. בעצם, כיוון ש GMail Talk מוסיף חברים אוטומטית לרשימה, אם המייל המרכזי שלכם רשום על שמכם, אתם נחשפים בפרטיכם המלאים בפני כל אחד מהקישורים הצדדיים שלכם.

אני מניחה שהתופעה הזו היא תוצר לוואי מאוד לא רצוי של האינטגרציה בין המוצרים השונים של גוגל. להזכירכם, ממש לפני שבועות בודדים, עלו הדים לא מעטים נגד התנהגות דומה למדי ב RSS Reader. ההתנהגות הבעייתית טופלה בסופו של דבר בעקבות המחאה האינטרנטית, אבל הייתי מצפה שחברה כמו גוגל, שמתעסקת בכמות כה גדולה של נתונים רגישים, תהיה מודעת לבעיות הפרטיות שהיא יכולה לעורר.

4 thoughts to “זהירות: GMail Talk חושף אתכם

 • אמיר ד.

  נקודה מעניינת. יש הרגשה שמרוב אינטגרציית שירותים הם קצת מאבדים את הידיים והרגליים ונופלים על דברים די אלמנטרים לדעתי.. http://www.amirdotan.com/blog/?p=130

  Reply
 • עירא

  לא מאוד חדש. למעשה עד כמה שחבל לי להצדיק אותם, הם אפילו עושים את הדבר הנכון מבחינת תקן הדואר של האינטרנט (מבנה הודעה לפי RFC2822 אם הזכרון שלי צודק). בגותרות של ההודעה יכול להופיע כל שם וכתובת תשובה שבא לך, אבל לפי התקן הכתובת האמיתית חייבת להופיע ב”מעטפה”. יש פתרונות יפים ובטוחים לבעיה, אבל הם לעולם לא יתמכו ע”י גוגל, אני בטוח.

  Reply
 • שרון

  נו, ובדיוק הרגע שמתי לב שגוגלטוק החליט שכתובת הג’מיל האישית שלי (שהיא לא זו שבה השתמשתי כדי להתכתב איתך היום ואתמול) חברה של כתובת הג’מיל האישית שלך (שאת לא השתמשת בה כדי להתכתב איתי)…

  Reply
 • תומר

  אני מעדיף חוסר פרטיות על ספאם. הוטמייל לא בא בחשבון. 🙂

  האידיאל הוא דואר אישי בדומיין עצמאי. ככה אף־אחד לא יחטט בלי רשות. כמובן, בהנחה וספק האכסון שלנו לא יחטט לנו בתיבה. אתם יודעים מה? גם את האחסון נעשה על שרת משלנו. בבית. ונשמור אותו מנותק מהרשת בשביל שלא יכנסו לנו וירוסים לתוכו.

  Reply

Leave a comment

Your email address will not be published.

Dada.net.pl