מעניין לראות כיצד מקרים אישיים של עובדי גוגל משפיעים על המוצרים שמגיעים בסופו של דבר לבתים של כולנו. הניצנים הראשונים להתעניינותה של גוגל בתחום הבריאות הופיעו עוד בסוף 2006, כשבעקבות מחלת אמו, אדם בוסוורת’, סמנכ”ל פיתוח בגוגל, החליט ליזום את הקמתה של פלטפורמה שתאפשר ריכוז וארגון מידע רפואי, שיפור הנגישות לתיקים רפואיים, דירוג רופאים והתמחויותיהם וכן יצירת קשר בין חולים, מטופלים ומודאגים באשר הם.

הגלגלים של גוגל מסתובבים מהר, וכבר במחצית השניה של 2007, גוגל שחררה דוגמיות קטנות לממשק העתידי של הפלטפורמה ומריסה מאייר, הודיעה שניתן יהיה לצפות לפלטפורמה עובדת בבטא בתחילת 2008. הרינו נמצאים בתחילת 2008 ואכן, בימים האחרונים, כך דווח ב Google Blogscoped, ניתן כבר לגשת למסך הכניסה ל Google Health. אמנם הקישורים בעמוד עדיין לא עובדים, אבל בהחלט אפשר לקבל תחושה ראשונית לגבי אופי השירות העתידי.

לדבריהם ניתן יהיה:

 • לבנות פרופיל בריאות אישי מקוון;
 • להוריד הסטוריה רפואית זמינה מרופאים ובתי מרקחת התומכים בשירות;
 • לקבל ייעוץ בריאות מותאמים אישית וחדשות רלוונטיות;
 • ליצור קשר עם רופאים ושירותי בריאות שונים;
 • לשתף מידע באופן מבוקר עם משפחה או שרותים רפואיים.

כמו לכל שירותי גוגל, גם לשירות הזה ניתן להתייחס במידה של אופטימיות או במידה של סקפטיות זהירה. מצד אחד ארגון המידע הרפואי ושיפור זמינותו נשמע לי כמו רעיון נהדר, במיוחד במדינה בה נושא הבריאות בעייתי כדוגמת ארצות הברית. בזכותה, אנשים יוכלו לזכות בייעוץ מקצועי ולהתמודד טוב יותר ומוקדם יותר עם מצבים שעלולים לסכן את בריאותם ואף את חייהם. מצד שני, פלטפורמה כזו שתרכז מידע רפואי אישי ומשפחתי תחריף עוד יותר את נושאי הפרטיות המתבקשת מגוף החולש על כמויות כה עצומות של מידע רגיש. עם כל צעד כזה הזהות שלנו משתקעת יותר ויותר ברשת, ואף אחד לא יודע לאן באמת הדרך הזו מובילה.

אני מאמינה שיקח זמן עד שנראה את האפליקציה הזו בשימוש רחב במערכת הבריאות האמריקאית, וודאי עוד יותר זמן עד שנראה את הרופאים בארץ שולחים לנו מרשמים לגוגל. אבל זו בהחלט התפתחות מסקרנת.

3 thoughts to “גוגל לבריאות

 • אורן

  מעניין שבחודשים האחרונים גם אורקל דוחפת להקמת דטא-בייסים רפואיים ומשותפים ברמה כזו או אחרת.

  Reply
 • מורד שטרן

  החיבור הזה בין בריאות לרשת עדיין קצת צורם לדעתי.

  Reply
 • liz

  ואולי גם העובדה שהאתר הזוכה בפרס קראנצ’יז לסטארט אפ החדש הוא iMedix

  Reply

Leave a comment

Your email address will not be published.

Dada.net.pl