קשים הם חייו של היזם. לא מספיק שהוא צריך לחשוב על רעיון טוב, לשלם לסוללה שלמה של עורכי דין, עורכי פטנטים ושלל ערכאות כאלה ואחרות ואפילו ללבוש חולצות מכופתרות ועניבה, אלא גם נופלת לידיו הזכות המפוקפקת להפגש עם שפע משקיעים שכל מטרתם בחיים, היא לסנן טיפוסים בדיוק שכמותו בדרכם אל כיסיהם העמוקים.

קשים הם גם חייו של המשקיע. לא מספיק שעדרים של פישרים שהחלב עוד לא יבש משפתיהם וכתמי הדיו עוד על אצבעותיהם (כתמים שלא יורדים!), שועטים ומתדפקים על פתח ביתם, אלא הם גם צריכים לקום כל בוקר ולהחליט מה ללבוש. אין מה לומר – גוועלד.

בדיוק אל הנישה הצרה הזו (צרה מאוד, כנראה) מתברג אחד האתרים המשעשעים שראיתי לאחרונה: VCWear, חולצות למשקיעים בלבד, שתמורת הסכום הצנוע של 100$ בלבד יכולים לזכות בהדפסת דיו ממוחזר על כותנה איכותית, של כיתובים הנעים בין “אפילו מצגת פאוור פויינט לא תעזור לך” לבין “אמא שלך היא לא מדגם מייצג“.

במבט ראשון אפשר לחשוב שמטרת האתר הצנועה והתמימה היא למכור למשקיע המשועמם והבודד (אחרת איך לעזאזל הוא הגיע לשם?) חולצות לדכדוך היזם המתחיל. מטרת קודש לכל דבר. אבל בעצם מדובר בסטארט אפ שנותן לביטוי “ההר יבוא אל מוחמד” משמעות חדשה לחלוטין: קנית חולצה? אתה VC? אהבת את האתר? מצויין! בעמוד ה Buy This Site Now האתר עומד למכירה, כולל מלאי חולצות להלביש ארמיה קטנה, תמורת המחיר הצנוע של 1000 חולצות בלבד. אפשר לשלם ב PayPal או Google Checkout.

או שאפשר לקרוא את המצגת הזו ולהתבאס שאתם לא חשבתם על זה קודם 🙂
(ותודה לאיש מאחורי המכונה על הדגש)

אז? יש קונים?

VCWear

One thought to “I have an idea too. Leave.”

  • האיש שמאחורי המכונה

    בהתחלה הייתי בטוח שזה אמיתי. אחרי שראיתי את המחיר של החולצות האלה וקראתי את נייד העמדה שלהם הייתי על הרצפה 😀

    Reply

Leave a comment

Your email address will not be published.

Dada.net.pl