לא לקח לי הרבה זמן להתרגל לנגני ה mp3. מהפעם הראשונה שהחלקתי את אצבעותי על הגלגלת של iPod דור שלישי מזדמן, הבנתי שסופו של הדיסקמן החמישי במספר שלי הגיע. זנחתי לאנחות את תיק הדיסקים המושקע שלי והתחלתי לאגור קבצים ומזומנים במרץ.

מתוקף היותי חיילת, כסף לא היה הצד החזק שלי באותה תקופה, כך שהנגן האמיתי הראשון שחקרתי לעומק היה דווקא iPod Video של חבר טוב. חקרתי אותו מכל פינה אפשרית והגעתי למסקנה כי טוב. רק השתחררתי מהצבא, לא הייתם מספיקים לומר “רובינזון קרוזו בחנות של אפל”, וכבר היה ברשותי iPod Nano שחרחר ונאה, עם כל האביזרים הנלווים.

בהתחלה הכל היה טוב, עם ה iPod ואתי. הזוגיות לבלבה והאהבה פרחה, אבל עם הזמן פשטו בי ספקות – האם זה, כלומר עיצוב מלוטש למשעי, הכל? האם קיים נגן שמסוגל לשרוד את העולם הקשה שבחוץ גם בלי סקין? הספקות כירסמו בי והחלטתי לצאת ולחקור את העניין: ה iPod נשאר בבית ולא חשד בכלום, בזמן שמשמשתי, ליטפתי ובחנתי כל נגן mp3 בשוק.

על הנגנים חסרי השם לא היה טעם להסתכל, כולם היו חלשים, סתמיים ונטו להתקלקל בהתפלגות סטטיסטית נורמלית על פני שנה בודדת. ה Sansa היה מעוצב היטב אבל רזולוציית המסך שלו לא הייתה חדה מספיק לטעמי, ה Zen של Creative תמיד נראה לי כמו לבנת חבלה ירוקה, ה Archos נשמע נהדר בתיאוריה, עולה המון ושוקל יותר מה PDA הממוצע, ה iPod לדורותיו, כמנהגו היה חסר פיצ’רים חיוניים ואופנתי להחריד.

אז נשארתי עם ה Nano שלי כמעט שנה וחצי, ביחסים קרירים וקורקטיים. לא הייתה לי אלטרנטיבה ראויה, ולא נוטשים סירה אחת עד שסירה אחרת לא נראת באופק. כמעט נואשתי, עד שבשיטוט סטנדרטי נתקלתי ב iRiver Clix, יפה, קטן ויותר מזה – מומלץ בחום על ידי אנשים שאין לי את הסמכות לפקפק בסמכותם בתחום.

iRiver Clix

iRiver Clix

בהתחלה נרתעתי מה i המקדימה, שהזכירה לי חיקוי של iPod, אבל אחרי סקירת שוק קפדנית הזמנתי את הנגן, בליווי ה Cradle התואם. אני אדלג על המפרטים הטכניים, כי בכל זאת מדובר בנגן ותיק בשוק, אבל אני אגלה לכם בסוד דבר מה: כל גאדג’ט שנפל לידי, כל טלפון סלולארי מתקדם של Nokia, כל צעצוע מבית Apple, כל PDA חדשני, את כולם הצלחתי לתקוע או להקריס בפחות מחצי שעה של שימוש סקרני. ה Clix שלי עומד בהתעללויות שלי כבר שנה שלמה, ובכבוד. וזה בהחלט כבוד לא קטן.

ה Clix שלי ואני מאושרים כל כך, שאפילו ויתרתי על הזמנת ה Clix2 הרזה יותר. עם כל הכבוד לרזון ולחדשנות, אבל אני לא מוותרת בקלות שכזו על ממשק מושלם ואהבה גדולה בלי שמציעים לי חידוש אמיתי. חידוש אמיתי כדוגמת היצירה שללא ספק תגרום לי להרחיב את המשפחה ולהפסיק עם המונוגמיה: ה iRiver Unit2.

iRiver Clix2

iRiver Clix2

ה Unit2 הוא שם זמני למערכת המולטימדיה הניידת האולטימטיבית מבית iRiver. אני לא חושבת שמישהו החליט בוודאות עדיין האם מדובר בנגן עם מסך מגע ותחנת עגינה אימתנית או במערכת מיקרו סטריאו עם מסך מתפרק, אבל הגאדג’ט המושקע הזה, מנגן לרגע זה CD, DVD, את כל סוגי קבצי המוזיקה, התמונות והסרטים ואפילו מסוגל לקבל שידורי טלוויזיה. בנוסף לזה הוא מצוייד באפשרות להרחבת זכרון על ידי כרטיסי SD, בחיבור WiFi, GPS, רדיו, והוא גם טלפון. כן כן 🙂

בכל אופן, בזמן שתסדירו את הנשימה אחרי רשימת הפיצ’רים הארוכה הזו, תציצו בסרטון הבא. אמנם אין עדיין תאריך השקה רשמי או מחיר להפתעה הזו, אבל בהחלט יש למה לצפות.

YouTube Preview Image

2 thoughts to “לאן נגיע עם ה Unit הזה?

 • Liz

  קניתי שניים כאלה לאמא שלי ולאחותי, לאחותי את גרסת הוידאו 2GB ולאמא את הגרסה הקטנה יותר אבל עם 4GB.

  שתיהן מרוצות עד הגג כבר קרוב לשנה ובינתיים (טפו טפו) לא היו בעיות.

  Reply
 • מורד שטרן

  באמת ניסית את האם פי של סאנדיסק ? התקלקלו לי 3 כאלו בלי שום התראה !!

  Reply

Leave a comment

Your email address will not be published.

Dada.net.pl