דיברתי אמש עם ויזה כאל, ולחלוטין במקרה נודע לי שהחל ב 1 ביולי אמורה להכנס לתוקף הרפורמה הנרחבת בתעריפון העמלות של חברות האשראי. יתכן שחלקיכם מודעים לשינוי הקרב ובא, אבל אם אתם לא – כדאי לדעת ולהערך בהתאם:

נכון להיום, התשלומים העיקריים לחברות האשראי מורכבים מהעמלות הבאות:

  • דמי ניהול חודשיים, ללא קשר למספר הכרטיסים בחשבון- 6.74 ש”ח
  • דמי הגבלת אחריות שנתיים – 21 ש”ח
  • דמי חבר בגובה הנע בין כמה עשרות שקלים לכרטיס מקומי לכמה מאות דולרים לכרטיס פלטינה. דמי החבר מתבטלים אם מבצעים יותר מ 6 רכישות חודשיות בממוצע.

בהנחה שאתם עושים לפחות שימוש מינימלי בכרטיסים שברשותכם, הסכום שתשלמו כיום על כרטיס אחד לחברת האשראי, עומד על כ 100 ש”ח לשנה. לקוח עם שלושה כרטיסים מאותה חברת אשראי ישלם כ 140 ש”ח.

לפי הרפורמה החדשה שתכנס לתוקף בחודשים הקרובים, יבוטלו העמלות השונות, ובמקומן תונהג עמלה חודשית יחידה לכל כרטיס. גובה העמלה משתנה בין 12.90 לויזה מקומית חוץ בנקאית רגילה ל 50 שקלים בחודש לכרטיס פלטינום. חברות האשראי והבנקים אמנם יציעו הנחות לרוכשים מעל סכומים מסויימים, אך גם לאחר ההוזלות, תהיה עליה משמעותית בעלות כל כרטיס.

לצורך ההשוואה, אם היום אתם משלמים כ 100 שקלים לשנה עבור כרטיס יחיד, אחרי הרפורמה תשלמו כ 150 שקלים. אותו לקוח ששילם 140 שקלים על שלושה כרטיסים, אמור לשלם מעל 400 (!) שקלים.

אין באמת מה לעשות לגבי השינויים האלה, חוץ מלהערך אליהם בצורה חכמה:

  • להחזיק בכרטיס יחיד;
  • לבחור בכרטיס שמתאים בצורה מיטבית להוצאות בחשבון;
  • להמנע מלהחזיק כרטיסי אשראי של חברות שונות (למשל דיינרס של ויזה ואמריקן אקספרס של ישרכארט);
  • לדבר עם הבנק וללחוץ עליהם לעשות הוזלה בגובה העמלות.

עוד פרטים על הרפורמה:

http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/740/212.html
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3542995,00.html

מקווה שהמידע יעזור לכם לחסוך קצת 🙂
(אפילו אפשר להעביר את זה הלאה)

Leave a comment

Your email address will not be published.

james dean resume format elementary cause effect essay free 1000 word essay on the importance of accountability essay healthy diet pictures of mobile book reports