מדינת קליפורניה אישרה נישואי בני זוג מאותו מין והשמחה גדולה. למרות שהתחושה הכללית שלי היא שמוסד הנישואים הוא קצת אאוט-דייטד בימינו, אבל אין שום סיבה למנוע מאנשים את השמחה שבהכרזה, הנאיבית מעט, לאהוב אחד השני לעולם ועד.

אז גברים, נשים וקשישים צובאים על עיריות קליפורניה ואצלנו הטוקבקיסטים כבר משננים את הסכינים. אמנם הופתעתי מרוב התגובות החיוביות והאוהדות, שגם הן הופכות, כמאמר אחת מהן “את העולם למקום טוב יותר”, אבל כרגיל בין ברכה לאנחת רווחה, הסתננו גם אותן תגובות שאני רגילה להן:

אוח, הילדים האומללים

1. “זה יגרום למשבר זהות הילדים. מי האבא? מי האמא? ומה החתול קשור לכאן?”

החיים המודרניים מציגים לא מעט מודלים משפחתיים. אמא עובדת ואבא עקר בית, הורים גרושים עם בני זוג חדשים, אמהות ואבות חד הוריים ואפילו שני הורים עובדי היי טק ואופר אחת שעושה סנדוויצ’ים לכולם. נכון שאפשר לנסות ולדחוק את מבנה המשפחה חזרה למבנה הקלאסי והשמרני, אבל צריך לזכור שבדרך נוותר על משכורת שניה, שנים של פמיניזם ועל חופש הבחירה שלנו.

הקטע של שני הורים מאותו המין נראה לי מהפכני ממש לזאטוט הרך, אבל ילדים הם יצורים די סתגלתניים ככלל. באפריקה הם כבר יוצאים למלחמה בגיל 8. מה זה שני אבות לעומת זה?

2. “מה יגידו בגן?”

מה יגידו אם אבא שלך גנן? מה יגידו אם אמא שלך מורה? ברגע שמשהו הופך להיות נורמה – יש למישהו משהו מעניין לומר עליו? הסיבה שאנחנו בכלל חושבים על מה אחרים יגידו צריכה להיות דווקא מוטיבציה לנרמל אל כל העסק ולהפסיק לחשוב מה אחרים חושבים על המעשים שלנו.

3. “ילדים הם הדבק של הזוגיות. זוגות חד מיניים לא יכולים להביא ילדים. מסקנה מתבקשת: זוגות חד מיניים לא יחזיקו מעמד בנישואים”

ובכן, עם לוגיקה מושלמת שכזו קשה לי להתווכח – כאן כבר יש היסק שבנוי על טיעונים מוצקים. אריסטו היה מתמוגג. חבל רק שזוגות גאים כן יכולים להביא היום ילדים לעולם, עם קצת סבלנות ולא מעט בירוקרטיה. בואו גם נתעלם לרגע מאהבה, איכפתיות, מיניות, ערבות הדדית, מטרות משותפות ושאר זוטות כ”דבק” לזוגיות. אם נזניח את הפרטים השוליים האלה, אז אכן נקבל הסקת מסקנות מושלמת. היאח.

4. “הילדים שלי ילכו לבית הספר עם ילדים של הומואים ויחשבו שזה לגיטימי. בסוף הם יצאו הומואים בעצמם. ורדה רזיאל ז’קונט, מה לעשות??”

גם אני מקווה שהילדים העתידיים שלי יהיו אנשים בורים וצרי אופקים שימנעו באופן גורף ככל האפשר מהתנסויות חדשות שעלולות לגרום להם להיות בני אדם מעניינים ונאורים יותר. עדיף לנעול אותם בבית, ולהרביץ בהם תורה. פיזית.

ואולי במקום לחכות שהם יקבלו את הרעיונות האלה בבית הספר, עדיף להגיד להם שזה בסדר גם ככה וגם ככה, לטפח את האמון ביניכם ולקוות שבבוא היום, הם יעשו את המחקר, שכל ילד עושה בלאו הכי, בצורה בטוחה ומחושבת?

5. “מאיזה שד ינוק הרך הנולד ?מהשד של אמא או של אבא ?”

מהשד של מטרנה, לא מספיק טוב?

יום הדין קרב

6. “האנושות מתדרדרת מיום ליום!!”

ברוכים הבאים לעולם האמיתי – מלחמות באפריקה, ילדים מועסקים תמורת דולר ליום בסין, מחירי הנפט משתוללים, איום הטרור מחמיר, תחנת דלק פחמית נוספת נבנית באשקלון וזוגות חד מיניים מתחתנים – כמה נמוך עוד נגיע?

7. “זה לא טבעי! אנחנו משנים את חוקי הבריאה! אויי גוועלד!”

לענייני בריאה, דת ושבת לא נכנס כאן. בכל זאת, גדולים ומלומדים מאתנו עוסקים בזה שבעה ימים בשבוע. אבל בואו נחשוב לרגע – אקמול זה טבעי? ניתוחים להוצאת האפנדיציט? השתלת ציצים? ירקות מהונדסים גנטית? קופסאות מפלסטיק? אם אנחנו נגד שינוי חוקי הטבע, בואו נקח את בני האמיש כמודל חיקוי. עד אז, אפשר לוותר על המוסר הכפול.

8. “רעידת אדמה של 9 בסולם ריכטר בדרך אלינו! מיד אחריו המבול! היכונו לביאת המשיח”

נשמע כמו חומר לסרט טוב. רגע, זה לא התסריט של “היום שאחרי מחר”?

שונות ומשונות

9. “ההומואים האלה תמיד עושים דווקא”

הנכים, מי ביקש מהם לבוא להפגין? מה, חסרים להם כסאות גלגלים? מעליות בביטוח לאומי? וויקי כנפו, מה רע לה? חייבת להצטלם בעירום בוטה ולעשות לנו רע בעיניים? ובכלל, מקבלי קצבאות הילדים, מי ביקש מהם לעשות ילדים אם הם לא יכולים לפרנס אותם?

למרות שזה נשמע מפתיע, אנשים ככלל, לא רוצים הרבה – הם רוצים ללכת לטיול לים, לקנות גלידה לילד, לחבק אחד את השני על ספסל בפארק ולחזור בערב לבית. אנשים שהנורמה הזו נשללת מהם, נוטים למחות. מי שאין לו כסף – רוצה עזרה. מי שלא יכול להתנשק בציבור – מבקש להגן על זכויותיו.

10. “איזו גאווה להיות סוטה ?!”

בפעם הבאה שתספר לנו על החיבה שלך למשכב אלפקות, נזכור לך את זה.


מצעד הגאווה בירושלים יתקיים בחמישי הבא (26/6) בשעה 16:00. המצעד הזה הוא אנתיטזה די מובהקת למצעד בתל אביב: בעוד שהמצעד בתל אביב חוגג את הליברליות שלה, זה שבירושלים מוחה על הבורות והאטימות של מגזרים מסויימים בארץ, שחושבים ששריפת פחים, התפרעויות ואלימות הם פתרונות לגיטימיים.

לא משנה במה אתם מאמינים, באיזו מפלגה אתם תומכים ועם מי אתם הולכים לישון בלילה – בואו להזכיר לכמה אנשים פה, שסולידריות היא לא מילה גסה.

One thought to “מעולה גם לסטרייטים”

  • אטאלנטה

    לגבי הנישואים החד-מיניים בקליפורניה: בוטל 🙁

    Reply

Leave a comment

Your email address will not be published.

Dada.net.pl