כבר חודש או יותר מתבשל אצלי בראש קונספט לכרטיס ביקור אישי. לא משהו שמקשר אותי אל עסק כלשהו, אלא כרטיס שמקדם את ליזה. עמלתי וטרחתי על עיצוב נאה, כמיטב המסורת לבית כץ, ולאחר אישורם המקצועי של אבא והזכר התורן (שניהם מעצבים) התחלתי במטלה הכה-קשה לפרפקציוניסטית שכמותי – חיפוש בית דפוס שיפיק את הבייביז שלי בצורה הכי טובה שאפשר.

יש אינספור בתי דפוס בתל אביב, ואין לי העדפה ברורה למי מהם. החלטתי לסמוך על גוגל והלכתי על הראשון (והשני) בחיפוש – טיק טק (שהוא מותג האינטרנט של דפוס קדם). האתר של החברה התגלה כידידותי למשתמש ואפילו תומך בפיירפוקס, וכך לאחר שיחה קצרצרה עם בחורה חביבה, שלחתי להם את הגרפיקה. בשמחה וששון נאמר לי להגיע למחרת בשעה 10 בבוקר לאסוף את ההזמנה. רינה וצהלה של ממש.

לא הגעתי לבית הדפוס עד השעה 12 וקצת בצהריים בתקווה שאחרי הקפה של הבוקר והריכולים של הבראנץ’, לקראת 12 הם יתפנו כבר לעבודה כך שבדיוק לפני הפסקת הצהריים כרטיסי הביקור שלי יהיו מוכנים. But little did I know. מהשניה שנכנסתי אל המשרדים של טיק טק, ציפתה לי סאגה שהספיקה לי, ואני מקווה שתספיק גם לכם, כדי להוציא לכם כל חשק להגיע, לעבוד או לשמוע עליהם אי פעם:

העסק התחיל בזה שכשנכנסתי למשרדים של טיק טק גיליתי שיש הפסקת חשמל. בחשכה, מהר מאוד הבנתי (בתודעה החדה כתער שלי) שהכרטיסים עדיין לא מוכנים. כששאלתי את הבעלים של המקום כמה זמן יקח כל הסיפור ואם עדיף לחזור בזמן אחר, הוא טרח לפרט בפני בנימה מאוד לא נעימה שחוסר שביעות הרצון שלי (מהאיחור שלהם בביצוע ההזמנה!) לא מוצא חן בעיניו, תוך שהוא מדגיש את יתרונותיה של האופטימיות, הסבלנות ואת חיבתו לאנשים בעלי גישה חיובית לחיים (כלומר אנשים שהם ההפך הגמור ממנו).

לא פחות מעשר דקות לקח לאותו בחור עצבני לומר לי שהוא הולך לטפל בכרטיסים שלי ולא פחות מעוד רבע שעה לקח לו כדי להביא אותם לחיתוך. אחרי עוד זמן מה, כשהכרטיסים חזרו מהחיתוך חזיתי בתוצאה המשמימה – החיתוך של הכרטיסים נעשה בצורה חובבנית לחלוטין, ההדפסה הייתה עקומה ולא מיושרת, שני הצדדים של הכרטיסים לא התאימו ובאופן כללי כל החבילה נראתה כמו ג’אנק חובבני.

במשך רבע שעה ניסיתי להסביר לבעלים שהכרטיסים לא באיכות משביעת רצון ובתמורה הוא פיזר והטיח האשמות לכל עבר – אל מי שעשה את החיתוך, את הדפוס, אותי, את היקום, את חברת החשמל, את השליליות שלי (אני? שלילית…? אני כולי קיפוד פלורסנטי חמוד), את ההורים שלי (?!?) – כולם, מלבד אולי פידל קסטרו או ‘החזירים הקפיטליסטים’ היו בסרט הזה שלו.

בשלב שבו הוא התחיל להרים את הטון, הערתי לו (עדיין בקול רגוע למדי) שאני לקוחה משלמת וזה לא ראוי או מקובל לדבר אלי בנימה כזו או להרים עלי את הקול. בתגובה הוא הניח את הידיים שלו (איכס) על הכתפיים שלי ובנימה פדגוגית משהו התחיל לומר לי שאולי אני מבינה במחשבים, אבל הוא עוסק בדפוס עוד מהבטן-של-אמא-שלו. לצערו, אני בחורה שרוכשת חיבה זהה לפלישות לספייס, לטיפולי שיניים וחריקות ציפורן על לוח. כך שלבקשה שלי שהוא לא יגע בי, הוא כבר הגיב בצרחות שלא היו מבישות עולל-שלול-במבה שהוא לא מסוגל לדבר אתי יותר, שאני בלתי נסבלת, שאני אקח את הכסף שלי ואעוף לו מהחנות.

בשלב הזה, התייאשתי מלנסות לקבל כרטיסי ביקור מהדוד הזה, ופרשתי. הנזק? עצבים מרוטים מעט, מינוס 10 נקודות לאמון שלי בבני אדם, שעה וחצי מבוזבזות וכרטיסי ביקור – גורנישט מיט גורנישט. למזלי בבית הדפוס השכן והמקסים ‘איריס פרינט’ הדפיסו לי כרטיסי ביקור מושלמים תוך חצי שעה, בשני שליש המחיר ובאדיבות אין קץ.

אז חברים, תזכרו – בעידן האינטרנט, מתן שירות ראוי איננו זכות. הוא חובה, קל וחומר עבור עסק המתקיים מהקמת מאחזים במקום הראשון בחיפוש בגוגל. טיק טק/דפוס קדם לא מבינים ולא יודעים איך לתת שירות – הם (או לפחות הבעלים) יודעים רק להתייחס ללקוחות שלהם כמו טינופת, להפיק מוצרים באיכות ירודה ובעיקר לא לעמוד מאחורי הבטחות.

אני יודעת שפוסט בבלוג או קבוצה בפייסבוק הם לא הרבה בתוך הרשת האדירה הזו, בדיוק כמו שלקוחה אחת שצריכה 200 כרטיסי ביקור זניחה ביחס לבית דפוס שמגלגל מאות אלפי שקלים בחודש.  אבל אני מקווה שמי מכם שיראה את הפוסט הזה ויזדקק לדפוס בבוא היום, ידע שבמקום הראשון בגוגל לא יושבת החברה הטובה ביותר, אלא סתם שלוחה של אדם שזקוק לסדנה לשליטה בכעסים.

או בשורה אחת – טיק טק/דפוס קדם בשדרות הר ציון 108 – לא. איריס פרינט בשדרות הר ציון 104 – כן, ועוד איך.

11 thoughts to “טיק טק/דפוס קדם – שירות חצוף, ביצוע עלוב

 • Freidenker

  Damn Straight!

  Reply
 • ka-liber

  ללא קשר לפוסט המוצלח – איך נראה כרטיס האשראי ובאמצעות מה עיצבת אותו ?

  Reply
 • תומר גבל

  למרות שאני בספק שאי פעם אחפש בית דפוס אני מרגיש צורך עז לומר כל הכבוד על הכתיבה. אם יותר אנשים היו טורחים לתת פידבק (שלילי או חיובי) על גבי במה פומבית הבעיה כלשעצמה הייתה קטנה: תארי לעצמך שחיפוש בגוגל על “טיק טק דפוס” היה מביא אותך לכתבה כזו. היית הולכת אליהם בכלל? אני די בספק.

  Reply
 • המוזה

  תודה לך. אני מסכימה עם תומר.
  ואם מישהו קורא את זה ומחפש המלצות, אני הייתי מאוד מאוד מרוצה מהעבודה של דפוס DPL, שלפני שנה היו אחת התוצאות המובילות בגוגל. האתר שלהם נהדר והכרטיסים נשלחו עד הבית… תענוג. 🙂

  Reply
 • כרטיסי ביקור

  מאמר מושקע,באמת כל הכבוד אני מזה מבינה אותך
  גם לי היה מקרה כזה ובסוף הדפסתי ב פרינטקארד.
  יש להם שירות מדהים ואיכות הדפסה מדהימה
  אז לכל מי שרוצה להדפיס כרטיסי ביקור!

  הדפסת כרטיסי ביקור

  Reply
 • כרטיסי ביקור

  מאמר מושקע,באמת כל הכבוד אני מזה מבינה אותך
  גם לי היה מקרה כזה ובסוף הדפסתי ב פרינטקארד.
  יש להם שירות מדהים ואיכות הדפסה מדהימה
  אז לכל מי שרוצה להדפיס כרטיסי ביקור!

  הדפסת כרטיסי ביקור

  Reply
 • Browncoat

  טוב לדעת (:

  *עכשיו נתקלתי באתר שלך והוסף למועדפים.
  לגבי דפוס בת”א, אישית אני עובד עם זיידמן כבר שנתיים ואני מאוד מרוצה, ואחלה אנשים בלי קשר לרמת העבודה (הגבוהה).

  Reply
 • ליזוזום

  רוב תודות על ההמלצה ועל ההוספה 🙂

  Reply
 • לירון

  מסכימה עם כל מילה!
  גם אני אתמול חוויתי שירות מהגרועים שקיבלתי בחיי באותו המקום!!!

  פשוט חצופים וברוטאלים!

  Reply
 • ליזוזום

  מצטערת לשמוע.
  מה קרה?

  אני בטוחה תמצאי בקלות מקום מוצלח יותר לפעם הבאה! 🙂

  Reply
 • עמוס

  לכו לצבעים שירות ומחירים מצויינים

  Reply

Leave a comment

Your email address will not be published.

Dada.net.pl