כבר חצי שנה עברה מאז שקיבלתי את ערכת הצעצועים החדשה שלי – לפ טופ חדש-דנדש של HP, תיק למחשב נייד של Built NY ועכבר Microsoft Arc. אחרי חצי שנה של שימוש אינטנסיבי מאוד אני יכולה לומר באופן ודאי – בשבילי – הבחירות כולן מצויינות.

האם הסט הירקרק שלי היה מתאים גם לך? בואו נראה –

המחשב – HP dv3660

הפרטים היבשים שמים את המחשב הזה בקטגוריה לא רעה בכלל – מעבד כפול ליבה T6400, כונן קשיח של 250GB, זכרון של 4GB, כרטיס מסך Nvidia GeForce 9300GS ורמקולים של Altec Lancing. הצעצוע כולו שוקל 1.9 ק”ג עם הסוללה המובנית שלו ובתמורה מקבלים מסך 13.3″. כל זה תמורת ~5500 זוזים, נכון ללפני חצי שנה.

מבחינת הביצועים המחשב הזה טוב למשתמשים בינוניים-כבדים שאינם צרכנים של גרפיקה תלת מימדית מסיבית. המעבד רץ חלק כמו חמאה, וגם שתי סביבות פיתוח עובדות, אפליקציות שעושות שמות בזכרון, שלושה דפדפנים, ביחד עם כל הסט הגנרי שמחשב אמור להריץ (מוזיקה, אופיס, טורנט וכו’) לא גורמים לו למצמץ לרגע – במיוחד כשהוא מריץ Windows 7.

מעבר למהירות יש למחשב הזה עוד שפע של יתרונות – הסוללה של המחשב סוחבת יותר משלוש שעות ברמה חסכונית, המשקל סביר לחלוטין ואני לא חושבת פעמיים לפני שאני לוקחת את המחשב אתי, כפתורי המגע-מולטימדיה של המחשב פשוט נהדרים (במיוחד הפס לשליטה בווליום), המקלדת נוחה, יש כניסות USB משני הצדדים של המחשב והעיצוב של המחשב כולו מלוקלק עד הפרט האחרון.

מצד שני למחשב יש גם לא מעט חסרונות – כשהשניים העיקריים יהיו המקלדת הכהה והרמקולים הבינוניים שלו. הניגודיות בין האותיות לבין הצבע של המקשים לא מספיקה ולכן האותיות פשוט לא נראות לעין בתאורה לא אופטימלית ואילו הרמקולים אמנם עושים את העבודה בחדר סגור, אבל בסביבה רועשת (אפילו קבוצת חברים רועשים) מהר מאוד תזכרו במורה מכתה ט’ שצעקה על כולם להנמיך את הווליום ולהשקיב בשקט.

חוץ מזה, בגזרת החסרונות, אפשר למצוא עוד כמה נושאים – כרטיס המסך לא סחב סרט ברזולוציית HD מלאה (מפתיע בהתחשב שמדובר במחשב שמיועד למולטימדיה), שלט המולטימדיה חסר תועלת לטעמי (את זה הבנתי כשאיבדתי אותו 🙂 ) והברק של המסך מקשה מאוד על העבודה בתאורה חזקה (למרות שאני מכירה אנשים שלא מוכנים להתקרב למסך שמבריק פחות מהקרחת של קובי עוז)

בשורה התחתונה – סבבה והכל, אבל אולי הייתי צריכה להתעקש יותר על Sony Vaio.

למי זה מתאים? למחפשי ביצועים ועיצוב במחשב אחד בתקציב בינוני, לחובבי ברונזה ולבקיאים בהקלדה עיוורת.

למי זה לא מתאים? לשחקני Unreal Tournament כפייתיים, למי שאוהב לתת בראש בבאסים ולמי שרק רוצה לגלוש קצת באינטרנט.

התיק – Built NY Pockets

את התיק הזה רציתי עוד כשלא היה לי מחשב. הוא כל כך ירוק! כל כך נעים! כל כך יקר! אבל ברצינות, התיקים של Built NY מצדיקים כל שקל שמושקע בהם. הלפ טופ כבר בן חצי שנה ומטייל אתי לפחות חצי מהזמן. אני מוציאה ומכניסה את המחשב מהתיק שוב ושוב בין שיעורים וגם כשאני עובדת מחוץ לבית. נכון לרגע זה, אין על המחשב שריטה אחת – והרי  זה מבחן התוצאה האמיתי.

ומה חוץ מזה? החומר שהתיק עשוי ממנו הוא החומר שממנו מייצרים חליפות צלילה. הוא גם מספיק נוח ונעים כדי להניח עליו את המצח בשעת מצוקה בשיעור משעמם וללכת לישון. אם מזילים ריר בזמן השינה החטופה – אפשר לשלוח את התיק לכביסה והכתמים יורדים בצ’יק (ניסיתי 🙂 ). הכיסים החיצוניים מושלמים לאחסון של כל דבר החל מכונן קשיח נייד ועד לכל מיני כבלים, למרות שלא הייתי ממליצה למתוח אותם יותר מדי.

החסרון היחיד שאני יכולה לשים אליו לב הוא שכשמופעל לחץ ממושך ונקודתי על החומר, כמו למשל פינה של ספר, בחומר הרך נוטה להשאר גומה. הלחץ לא פוגע במאום במחשב שבפנים, אבל הסימנים של הלחץ שבו עמד התיק נוטים להשאר עליו גם בעבור זמן.

בשורה התחתונה – סבבה והכל, אבל בלי לחץ.

למי זה מתאים? למי שמוכן לשלם 240 שקל על תיק, למי שיש לו הרבה פיצ’פקס למחשב ולמי שסתם אוהב כיסים.

למי זה לא מתאים? למי שנוטה להפיל את המחשב, למי שלא אכפת לו להשתמש בתיק שבא עם המחשב ולאנשים עם המון חפצים חדים.

העכבר – Microsoft Arc

אני יודעת שזה טרנדי ללעוג למייקרוסופט, ואני האחרונה שתגן עליהם אחרי שסחבתי חודשיים עם ויסטה, אבל תקשיבו – לחברה יש מומנטום מוצלח – קודם ווינדוס 7 ועכשיו העכבר הזה? אולי בסוף הם עוד יגיעו לאנשהו (כלומר משהו חוץ מלעשות את גייטס לאיש העשיר בעולם).

ה Arc הוא פשוט אחת ההמצאות הגאוניות שנתקלתי בהן. זה ממש כמו הבדיחות האלה של איך מכניסים חמישה פילים לתוך פיאט – איך מכנסים עכבר גדול בתוך עכבר קטן? פשוט מאוד – מקפלים אותו לחצי! השדונגל של העכבר, נו זה שמחבר אותו ל USB, מתחבא בתוך שקע מגנטי קטן בתוך הקיפול וכל העסק נכנס בקלות לכיס הבינוני של ה Built.

בנוסף גם הכפתורים מגיבים מצויין, הלייזר מאפשר לעבוד על כל משטח, כולל השמיכה של המיטה והעיצוב כל כך מגניב שאנשים עוצרים בבתי קפה לשאול על פשר היצור המוזר הזה.

חסרונות? אם אתם לוחצים אותי לקיר, אני מוכנה להודות שהיה הגיוני יותר שעכבר מגניב כל כך, גם ישתמש בבלוטות’, אבל אני חייבת לומר שזה לא משפיע במאום על חווית השימוש האישית שלי בו.

בשורה התחתונה – סבבה והכל סבבה.

למי זה מתאים? למטורפים על עיצוב יחודי ולמשתמשים כבדים באמת בעכבר של ניידים.

למי זה לא מתאים? למי שיש לו מחשב עם כניסת USB אחת (כההמ, מקבוק אייר), למי שממש נהנה לעבוד עם ה Touchpad ולשונאים מושבעים של מייקרוסופט שמריצים רק Linux.

ומה האביזר שהייתי מוסיפה אם לא היה נגמר התקציב? את השנאי הדקיק של Kensingtone שהיה מוריד לי עוד קצת משקל מהגב.

ומה עושה את העבודה בשבילכם?

One thought to “ספירת מלאי”

  • Staysha

    The paragon of unirsetanddng these issues is right here!

    Reply

Leave a comment

Your email address will not be published.

Dada.net.pl