אזהרה: פוסט זה עלול לגרום לנפיחות באזור האגו של בעלי אייפון. כן כן, אני יודעת – אתם מסנכרנים הכל וכל הזמן. אבל גם לנו, האנשים הפשוטים עם הנוקיה, מגיע!

תזמון זה הכל בחיים, חברים, אין מה לומר. מספיק איחור של רבע שעה לפגישה כדי ליצור את הרושם הלא נכון על האנשים החיוניים ביותר ורק שלוש דקות מיותרות בחיפוש אחר אולם הרצאות עלום שם ביום הראשון ללימודים, מעלות משמעותית את הסיכון לשבת בשורה הראשונה, בדיוק מתחת למטחי הרוק העויינים של המרצה.

בתור אחת שמנשנשת גאדג’טים לארוחת בוקר, יומן נייר אולדסקול מעולם לא היה אופציה. יותר מדי זכרונות מימי בית הספר של קשקושים ומדבקיות על דפים מפוספסים, ללא שום תוכן אמיתי. מצד שני, שני המוצרים היחידים של Microsoft שזכו עד היום להערכתי המלאה הם Windows 7 וה Microsoft Arc הירקרק שלי ולכן גם את האופציה המפוקפקת של Outlook פסלתי על הסף.

אז אמרתי – ז*ן על הפרטיות – תחי הפונקציונליות! – והלכתי על Google Calendar. הפתרון שלהם אלגנטי בכל קנה מידה אפשרי, אבל רק אחרי שהתמכרתי, גיליתי את הבעיות בחזית הסנכרון. במשך שנים גוגל כלל לא תמכו בסנכרון היומן מול מכשירים ניידים, וגם כשהחלו לתמוך, רק בעלי iPhone או מכשירים המריצים Windows Mobile יכלו להנות מהשירות.

מה לא עברתי כדי לסנכרן את מגוון מכשירי הסימביאן שעברו תחת ידי עם ה Google Calendar שלי? זה התחיל במאמר האלמותי מ 2006 “The Holy Grail of Synchronization“, המשיך אל תוך נבכי הקונפיגורציה האימתנית של השירות החינמי דאז SheduleWorld ובסופו של דבר נגמר בזה שנשברתי ובמשך שנה וחצי שילמתי על שירותי הסנכרון של GooSync.

אבל לא עוד! אתמול, אחרי שגיליתי שתם תוקף המנוי שלי ב GooSync, ואני צריכה להפרד מעוד אי אילו זוזים כדי שלא אשכח מהקומזיץ של שישי ומדוח המעבדה הסוער של שבת, החלטתי לבדוק שוב. לשמחתי המרובה גיליתי שגוגל סוף סוף תומכים רשמית, חינם אין כסף, באפשרות לסנכרן טלפונים של נוקיה המריצים מערכת סימביאן עם השירותים שלה.

אז איך עושים את זה?

 1. נרשמים ל Ovi, החנות המקוונת של נוקיה.
 2. בתפריט של הטלפון בוחרים ב Download, עושים לוגין עם פרטי החשבון ומחפשים אפליקציה שנקראת Mail for Exchange.
 3. מתקינים אותה על המכשיר – לוחצים על ה OK הסטנדרטי בכל המסכים.
 4. בשם המשתמש והסיסמה ממלאים את כתובת האימייל המלאה ואת סיסמת החשבון.
 5. משאירים את שדה הדומיין ריק.
 6. בשדה ה Exchange Server מזינים m.google.com.
 7. בהגדרות הסנכרון בוחרים לסנכרן את היומן. הכרחי לומר לתוכנה מה לעשות עם אירועים קיימים – האם למחוק אותם בסנכרון הראשון או שמא למזג את היומן הקיים עם תוצאות הסנכרון.
 8. לשמור את הנתונים ולהמתין. אם אין בעיה בפרטי ההתחברות, הסנכרון אמור להתחיל מיד (לא רואים שום הודעה על המסך, זה פשוט קורה!).

אם אתם נתקלים בבעיות כלשהן, המאמר המלא של גוגל מכיל הוראות מפורטות עוד יותר.

ספרו לי אם הצלחתם! (ובעצם גם אם לא 🙂  )

OH SO Holy (SHIT) grail of synchronization
OH SO Holy (SHIT) grail of synchronization

7 thoughts to “ליזוזום מסנכרנת את גוגל עם נוקיה

 • דניאל

  עכשיו רק צריך טלפון חכם 🙂

  Reply
 • ליזוזום

  עדין אין לך?! אני מאוכזבת!
  אותך לאורנג’!

  Reply
 • איתי

  אני מחכה שיהיו כמה זוזים וחומד ב”בלקברי”, שם כל עניין הסנכרון הרבה יותר פשוט ונוח. עד אז, אני עם טלפון דור 2 ורבע שבקושי יודע מה רשת, שלא לדבר על אינטרנט.

  איתי.

  Reply
 • ליזוזום

  למה לא Nokia E72?

  Reply
 • איתי

  כי עד לפני רגע, לא ראיתי אותו. ומקודמו E-71 לא התלהבתי.
  ו’לא-סיבה-אמיתית’: אין לו את הסקס אפיל של הבלקברי.

  קודם שיגיעו הזוזים, אחרי זה נדאג איך לפזר אותם.

  Reply
 • ליזוזום

  אבל יש לו סימביאן 🙂

  סתם סתם – בלאקברי זה קול.
  שקלת את הטלפונים עם האנדרואיד?

  Reply

Leave a comment

Your email address will not be published.

Dada.net.pl